Burada bulunarak bize zaman ayırdığınız için teşekkürler. Sizden güzel haberler bekliyoruz. Bizi arayarak veya Formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

#esraaliphotographers

İletişim

merhaba@esraali.com

0532 503 74 85

0539 852 57 27

Yunus Emre Mh. Aziz Mahmut Hüdai Cd. No:199 Meram / KONYA

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
Fotoğraf çekimlerini nasıl yapıyorsunuz?

Her ikimizde bir takım arkadaşı gibi çalışıyoruz. Çekimlerimizi iki objektiften, faklı gözlerle, ince detayları ve farklı açıları yakalayıp bu sayede her anı muhteşem bir şekilde kaydediyoruz. Ekip olmanın büyük ayrıcalığını yaşıyoruz.

Çekilen fotoğrafların düzenlenme süreci ne kadar zaman alıyor?

Çekim tipine bağlı olarak nadirende olsa 3 haftayı bulan çalışmalar olmaktadır. Fotoğraf çekimlerinde özel işlemler gerektirmiyorsa 2 günde sürebilir. Fotoğraf düzenlemesi yapılırken size özgü izler ve lekeler kaldırılmaz. Örneğin doğum lekesi, kalıcı izler gibi.. fakat günlük lekeler ve sivilcelerin icabına bakılacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca yaratıcı fotoğraflar çekilmesi gerekiyor ve fotograf düzenlemesi ve manipülasyon sürecinden dolayı işler bazen uzayabilir hatta günde birkaç fotoğraf düzenliyebiliyoruz. Bu arada unutulmaması gereken en önemli şeyin zaman olduğunu hatırlatmak isterim. Çünkü zamanın kısa olduğu her çalışmada beklenilen kalitenin oluşmayacağını profesyonel tasarımcılar olarak farkındayız.

Çekim yoğunluğunuz arttığında ne yapıyorsunuz?

Çekimini yapacağımız çiftlere odaklanmak ve gelecek için biriktireceğimiz anılara gerekli özeni göstermek ve iş akışımızı ve kaliteyi düşürmemek için gerekli zamanda planlamamızı yapıyor ve her düğüne o kadar çok değer veriyoruz ki bizde evliyiz ve evliliğin muhteşem bir duygu olduğunu biliyoruz.

Şehir dışı çekimler için ne yapıyorsunuz?

İkimizde seyehat etmeyi ve büyüleyici yerlerde zaman geçirmeyi çok seviyoruz. Bu yüzden Kapadokyanın peri bacalarında içinizi ısıtacak güneşin doğuşunda fotoğraf isterseniz saatlerimizi sabah çok erkene kurmaya can atarız. Bu tür heyecan verici durumlarda büyük ihtimalle bu güzel anı ölümsüzleştirmek için çekimi yapacağız ve sizin içinde seyehat ücretini makul durumlara indirmek için elimizden geleni yapacağız.

Doğum ve özel gün çekimleri yapıyormusunuz?

Evet doğum çekimleri yapıyoruz. Dünyaya yeni gelen muhteşem güzellikteki bebeklerin çekimleri yaparken büyülenmemek elde değil. Bu duygusal ve heyecan dolu anları fotoğraflamak özel bir kavram olduğunu düşünüyoruz. Yeni doğan bebeklerin çekimlerine genelde ben (Esra) gidiyorum anneliğin muhteşem dugusunu ölümsüzleştirmekten çok mutlu oluyorum. İlk bakışlar, ilk gözyaşları beni çok etkiliyor bu buluşmaları kaydetmekten keyif alıyorum.

Fotoğrafları nerelerde çekiyorsunuz?

Seyahat etmeyi ve gezmeyi çok seviyoruz. Bu yüzden yurt içinde yurt dışında birçok yerde çekimler yapıyoruz. Genellikle Kapadokya bölgesi, Kayseri, Konya, bölgelerinde çok fazla zaman geçiriyoruz.

Ödeme şekli nasıl oluyor?

Sözleşme ile çalışmaktayız. Sözleşme aşamasında bir miktar ön ödeme ile sözleşmenizi yaparız. Kalan ödemeyi de çekim günü nakit olarak yapabilirsiniz.