Burada bulunarak bize zaman ayırdığınız için teşekkürler. Sizden güzel haberler bekliyoruz. Bizi arayarak veya Formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

#esraaliphotographers

İletişim

merhaba@esraali.com

0532 503 74 85

0539 852 57 27

Yunus Emre Mh. Aziz Mahmut Hüdai Cd. No:199 Meram / KONYA

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Gelin Makyajı

Dünyadaki her kadın düğününde mutlaka mükemmel gözükmek isterler. Her ayrıntıyı düşünen gelinler fotoğraf çekiminde ve düğün gecesinde kusursuz gözükmek istemeleri elbette çok doğaldır. Yıllar sonra düğün fotoğraflarına açıp baktıkları zaman hep güzel olarak anılmak isterler. Fakat pek çok gelinin gözden kaçırdığı bazı durumlar vardır. Küçük detay olarak gözükse de birçok gelin makyaj mağduru olabiliyor. Elbette kendi düğününüzde çarpıcı görünüp kalabalığın ortasında ön plana çıkmak istersiniz. Ancak, göze çarpmak için yüzünüzde çok fazla makyaj olması ön plana çıkmanız anlamına gelmez. Gelin makyajına karar vermeden önce bilmeniz gerekenlere bir göz atalım.

Fotoğraflarda muhteşem görünmek için çok açık tonlardan ve çok koyu tonlardan uzak durmanız gerekir.

Cilt tonunuza göre gelin makyajı önerileri

Ten renginiz açık tonlarda ise aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Hafif toprak tonları ile makyajınız ile şık bir görünüm elde edersiniz. Allık kullanımında şeftali ve kayısı tonlarını tercih edilmelidir. Ruj seçiminde ise pastel tonlar ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Ten renginiz koyu tonlarda ise bronz tonları kaçınılmaz renkler arasındadır. Abartıya kaçmadan sıcak tonlar ile kullanacağınız bir eyeliner şık görünüm kazanabilirsiniz. Gelin makyajınızda kullanacağınız ruj da kahverengi tonlarında olmalıdır.

Göz rengine göre makyaj seçimi

Kahverengi göz renkli gelinler kullanacağı renk tonları genellikle bakır tonlarında olmalıdır. Altın rengiyle hafif ışıltılar katabilirler. Gözleri daha da belirgin hale getirmek isteyen gelinler göz renginden daha koyu dumanlı bir makyaj kullanabilirler.

Mavi gözlü gelinler için gözleri daha iri gözükmesi için bej ve toprak tonları tercih edilmelidir. Daha çarpıcı olması için buğulu ve gri tonları kullanılmalıdır.

Yeşil gözlü gelinlerin göz rengine yakın tonlardan uzak durması gerekir. Daha çok kahverengi ve mor tonları tercih edilmelidir.

Gözlerinizi daha belirginleştirmek için takma kirpik yaptırabilirsiniz ama aşırıya kaçmadan göz yapınıza uygun doğal görünüm kirpikleri tercih edin.

Gelin makyajı ne zaman yapılmalı ?

Gelin saçı bittikten sonra makyaj uygulamasına geçilmelidir. Düğün gününde fotoğraf çekimi planlıyorsanız makyajınız daha kalıcı yaptırmalısınız. Uzun süre duracağı için çok sıcakta akmayan kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Ruj uygulamasını en son yaptırın ve hatta kullanacağınız ruju mutlaka yanınızda taşıyın. Son olarak güzellik salonundan çıkmadan önce mutlaka makyaj sabitleyici sprey kullanın.

Gelin makyajını kendi yapacak olanlara öneriler

Hayalini kurduğunuz en özel gününüzde kusursuz görünmek için işini iyi yapan bir makyaj uzmanı ile çalışmak en önemli detaylardan biridir.  Fakat kendi makyajımı kendim yaparım düşüncesi varsa size birkaç öneride bulunacağım.

Öncelikle orta düzeyde makyaj malzemeleri kullanıyorsanız daha profesyonel makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz. Düğün gününde duygusal anların en yoğun yaşandığı zaman gözlerinizden simsiyah akan eyeliner ve rimellerden uzak durmanız gerekir. Fondöteniniz cilt renginiz ile birebir aynı tonda olmalıdır. Göz altı kapatıcısını asla beyaz tonlarda olmasın flaş patladığı zaman göz altlarınız bembeyaz görünecektir.

Fondöten kullanmadan önce hafif nemlendirici kullanın en son olarak fotoğrafta parlamalar olmaması için cilt tonunuza uygun pudra uygulayın.

Rujunuzun dağılmaması için ilk olarak pudra sürün daha sonrasında dudak kalemleri ile dudak hatlarınızı belirginleştirin. Böylelikle rujunuz daha uzun süre kullanabilirsiniz.