Burada bulunarak bize zaman ayırdığınız için teşekkürler. Sizden güzel haberler bekliyoruz. Bizi arayarak veya Formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

#esraaliphotographers

İletişim

merhaba@esraali.com

0532 503 74 85

0539 852 57 27

Yunus Emre Mh. Aziz Mahmut Hüdai Cd. No:199 Meram / KONYA

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Gelin Saçı Püf Noktaları

Doğru düğün saç modelini seçmek, bir gelinlik seçmek kadar önemlidir. Çünkü düğün günün de tüm gözler sizin üzerinizde olur ve her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. Mükemmel bir saç fikri arayışındaysanız size bazı önemli ipuçları vereceğiz.

Öncelikle gelin saçına nasıl karar vereceğinle ilgili ilk altın kural düğünden yaklaşık 3-4 ay önce karar vermeniz gerekiyor. Çünkü saç renginiz ve saç boyutunuz anca oturmuş olur ve bu şekilde istediğiniz modeli elde etmiş olursunuz.

Gelin saçına karar vermeden önce yüz şekliniz, gelinliğin modeli , duvağınız ve kullanacağınız saç aksesuarı hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Gelin saç modelinizi seçerken bunların hepsini göz önünde bulundurarak seçmelisiniz.

Saçınızı kabarık bir şekilde topuz mu yapmak istiyorsun? Yumuşak dalgalar halinde açık bırakmak mı? Belki de yarı yukarı örgülü bir saç modeli? Düğün saç seçenekleri sonsuzdur! Çok sıkılmadan önce derin bir nefes alın ve önce birkaç önemli faktörü düşünün:

Neyi seçmek ya da seçmemek…

Gelinliğin modeli nasıl?

Saçınız gelinliğinizle rekabet etmemeli birbirini tamamlayıcı özellikte olmalıdır. Gelinliğiniz sade ise daha dramatik bir saç modeli seçebilirsiniz. Yani saçınızı hafif dalgalar ile ufak saç aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz. Gelinliğiniz daha kabarık  ve ışıltılı detaylarla dolu abartılı ise, daha zarif bir topuz olarak düşünebilirsiniz. Gelinlik modeliniz sırtı açık bir tasarıma sahipse,  göstermek için bir yan at kuyruğu veya örgülü ensede topuz olarak seçin.

 

Düğün fotoğraf çekiminde ve düğün yapacağınız mekanda hava şartları ne durumda?

Düğünde mevsimsel olarak saç modelleri de değişiklik göstermektedir. Düğününüz bahar mevsiminde gerçekleşiyorsa, muhteşem bukleler yaptırarak açık bırakabilirsiniz. Ancak yazın sıcak ve nemli bir iklimde evleniyorsanız, duvağınız ile saçını bütünleyip, sade bir topuz yaptırabilirsiniz. bu şekilde sırtınıza yapışan kıvırcık saçlar veya bukleleriniz için endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

 

Saç uzunluğu ve saç hacminiz ne durumda?

Gelin saçınıla ilgili herhangi bir saç modeline âşık olmak kolaydır, ama  saçınızın yapısı buna uygun mu? Saç yapısına bağlı olarak ince telli ve kalın telli olarak her model uygun olmayabilir. İnce telli saçlarla bukleler hemen sönebilir. Bu durumda, sadece  saçınıza uygun stillerini aramayı düşünün. Saçınız eğer kısaysa bu durumu çok dert etmeyin neyse ki güzellik salonlarında bu durum için postiş ve çıt çıtlarla hayal ettiğiniz saç stiline kavuşabilirisiniz.

Beğendiğiniz bir saç stiline karar verdikten sonra, kuaförünüzle bir deneme çalışması yapmanın ne kadar önemli olduğunu unutmayın…